Більше трьох мільйонів гривень з міського бюджету Києва витратили на роторну парковку, яку так і не встановили. Колишньому директору Департаменту транспортної інфраструктури КМДА оголосили підозру у службовій недбалості.
Як повідомили у столичній прокуратурі та поліції, експосадовець у 2017 році ініціював придбання автоматизованої роторної парковки для дворів КМДА на Хрещатику. Система була розрахована на 10 автомобілів і мала розвантажити двір адміністрації та впорядкувати розміщення транспорту.
Слідчі встановили, що колишній очільник департаменту не перевірив доцільність і технічну можливість встановлення парковки. Через це конструкції, що залишилися не зібраними, з часом заіржавіли і були списані.
“Таким чином бюджет Києва зазнав збитків на понад 3,6 млн гривень – саме стільки місто витратило на придбання роторної парковки, потреби в якій не було”, — зазначають у Київській міській прокуратурі.
За технічними характеристиками, металеві конструкції могли б прослужити щонайменше 15 років за умови належного використання. Втім, через невиконання елементарних перевірок і процедур система виявилася непридатною.
Зараз колишньому директору КМДА загрожує кримінальна відповідальність за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України — до п’яти років позбавлення волі. Розслідування триває, а чиновника офіційно підозрюють у службовій недбалості, яка спричинила значні фінансові збитки міському бюджету.
