Польща вкотре демонструє безпрецедентний рівень солідарності з Україною. Благодійна ініціатива «Тепло з Польщі для Києва», організована фондом Stand With Ukraine, викликала справжній ажіотаж серед польських громадян. Усього за три дні активістам вдалося акумулювати понад 1,26 млн злотих (близько 15 млн грн), які будуть спрямовані на закупівлю енергетичного обладнання та засобів обігріву для мешканців Києва, що потерпають від блекаутів.
Темпи збору вразили навіть самих організаторів. Початковий план передбачав придбання 100 генераторів та зарядних станцій. Проте необхідна сума надійшла на рахунки платформи Pomagam.pl за кілька годин після старту. Через таку неймовірну активність благодійники вирішили не зупинятися і підняли планку до 2 мільйонів злотих.
До масштабної акції долучилося широке коло партнерів, серед яких «Євромайдан – Варшава», Фонд демократії, Sestry.eu, а також бізнес – асоціації та ініціативи «Допомога підприємцям» і Фонд «Відкритий діалог». Завдяки їхній спільній роботі та небайдужості тисяч людей допомога Києву включатиме:
- збільшену партію генераторів різної потужності;
- сучасні зарядні станції для підтримки зв’язку;
- теплові спальні мішки;
- пальне для забезпечення роботи обладнання в лікарнях та житлових будинках.
Статистика збору на платформі оновлюється щохвилини. Станом на 15:00 18 січня свої внески зробили понад 10 тисяч осіб. Загальна сума пожертв уже перевищила 1 266 431 злотий, і збір коштів триває далі.
«У мене саме таке відчуття, яке я пам’ятаю з 2022 року — коли вся Польща об’єдналася, щоб підтримати Україну в умовах російської агресії», — зазначила президентка фонду Stand With Ukraine Наталка Панченко.
Ця допомога стане критично важливою для Києва, який понад тиждень функціонує в умовах екстрених вимкнень електроенергії. Польські генератори та пальне допоможуть підтримати життєдіяльність ключових об’єктів міста у найважчий зимовий період, коли температура повітря залишається стабільно низькою.
