В Україні стартував перший професійний проєкт із реставрації автозупинки, прикрашеної автентичним мозаїчним панно. Об’єктом історичного порятунку став павільйон у селі Січинці, що на Хмельниччині, про що інформує проєкт «Кінцева».

Для фінансування відновлювальних робіт безпосередньо на мистецькому об’єкті наразі оголошено благодійний збір коштів. Кожен охочий має можливість фінансово підтримати ініціативу, перейшовши за відповідним посиланням.

Зупинка до ремонту даху
Зупинка після ремонту даху
Активісти з організації «СелоВДії» спільно з волонтерами «Кінцевої» розпочали порятунок споруди ще у 2025 році. На першому етапі реставратори повністю замінили покрівлю, що дозволило зупинити подальше руйнування мозаїки.
Паралельно в столиці держава захистила від знищення чи демонтажу під час майбутніх ремонтів фасадів приблизно 30 визначних мозаїк і панно. Офіційний охоронний статус отримали київські вітражі, керамічні та мозаїчні витвори.
